Uzun süredir ve halen başarılı bir şekilde kullandığımız içinde metal olan kaplamalar yerini yavaş yavaş ışık geçirgenliği dolayısıyla estetik özelliği daha yüksek olan metalsiz kaplamalara bırakıyor. Bunda insanımızın kullanılan malzemelere olan ilgi ve bilinç düzeyinin yüksekliği ve estetik beklentinin artması büyük rol oynuyor. Son zamanlarda ismi çok fazla duyulan Zirkonyum, kimyasal ve yapısal olarak metal özelliği taşıyan ama beyaz renkli bir malzemedir. Zirkonyumlara göre daha hassas ve kırılgan olan Cam Seramikler çok hassas bir işçilik gerektirirler.

Gelişen üretim teknolojileri sayesinde dijital ortamda tasarlanan, CNC veya basınçlı enjeksiyon yöntemiyle üretilen metalsiz kaplamalar özellikle ön estetik bölgede dişeti ve kaplama sınırlarının son derece doğal bir görünüme kavuşmasını sağlarlar. Zirkonyum ve Cam Seramikler gibi metalsiz kaplamalar hiçbir alerjen özelliği bulunmayan Biyouyumlu estetik malzemelerdir. Özellikle gülümsediğinde dişetleri görünen, ince dişeti karakterine sahip bireylerde ve metal alerjisi olanlarda tercih edilirler. Çok geniş bir renk yelpazesine sahip bu malzemelerle üstün estetik uygulamalar yapılabilir.

Eskişehir Diş Hekimi Doç. Dr. Emre Şeker, Eskişehir zirkonyum, zirkonyum diş, zirkonyum diş kaplama tedavileriyle sağlam, kalıcı diş sağlığı ve özgüveninizi size geri kazandırıyor.