Dental implant tedavisinde güncel konulardan birisi haline gelen diş çekimi sonrası Aynı Gün İmplant ve Aynı Gün Protez  uygulamaları son yıllarda Eskişehir ve çevresinden gelen implant hastalarımız tarafından sıklıkla talep edilmektedir.

Aynı Gün İmplant ve Aynı Gün Protez uygulamalarında başarı çene kemiğinin kalitesine ve kemik miktarına, implant tasarımına, implantların yerleştirilme tekniğine ve hekimin tecrübesine bağlıdır. Hastanın detaylı muayenesi için TOMOGRAFİ üzerinde kemik ölçümleri yapılır ve ideal implant pozisyonları simüle edilir, ihtiyaç duyulursa 3 boyutlu yazıcılar kullanılarak cerrahi rehberler üretilir. Bu konuyla ilgili detaylı bilgilere web sitemizin MAKALELER kısmında yapmış olduğumuz çalışmalardan ulaşabilirsiniz.

Aynı Gün İmplant ve Aynı Gün Protez uygulamalarında uzun dönem klinik başarı sağlamak için, yeterli sayıda ve uygun pozisyonda implant yerleştirilmesi, arka bölgelerde küçük veya az sayıda diş kullanılması, implantların birbirine sabitlenmesi ve karşılıklı dişlerin doğru pozisyonda temas etmelerinin sağlanması gibi faktörlere dikkat ediyoruz. 

Tecrübeli bir diş hekimi bu faktörleri göz önüne alarak Aynı Gün İmplant ve Aynı Gün Protez uygulamalarının hasta için uygun olup olmadığını belirleyecek ve uygun tedavi planlamasını yapacaktır. 

Aynı Gün İmplant ve Aynı Gün Protez uygulamaları, tedavi süresinin kısalması ve cerrahi girişim sayısının azalması gibi birçok avantajın yanında, hastaların estetik görünüme ve çiğneme fonksiyonuna kısa bir süre içinde kavuşmaları sayesinde, implant tedavisinin bireyler tarafından kabul edilebilirliğini arttırmaktadır.